EP8 - cechy

Większa moc + pełna kontrola = brak wymówek

Pewnie pokonuj najbardziej strome podjazdy i najtrudniejsze szlaki, mając do dyspozycji maksymalny moment obrotowy 85 Nm. Pokonuj wzniesienia, koncentrując się na ich szczytach. Zjeżdżaj, mając pełną kontrolę nad rowerem. Ciesz się jazdą. Rozumiemy, że moc bez kontroli jest nic nie warta. EP8 płynnie i bezpośrednio dostarcza moc, zapewniając pełną kontrolę w każdych warunkach i naturalne wrażenia z jazdy.

 

Płynniejsze pedałowanie

Uważamy, że każdy kolarz powinien mieć pełną kontrolę nad rowerem. Trzymając się tego i dodając naszą filozofię projektowania skoncentrowanego na użytkownikach, ponownie podnosimy poprzeczkę i zmniejszamy opór o kolejne 36%. Udoskonalony mechanizm sprzęgła poprawia reakcję układu napędowego, umożliwiając płynniejsze odłączanie wspomagania podczas pedałowania powyżej prędkości 25 km/h. EP8 zapewnia płynne pedałowanie bez żadnych niespodzianek.

 

Niższa masa

Kluczem do optymalnych właściwości jezdnych w terenie jest niska masa, zwinność i zwrotność. EP8 waży 2,6 kg, o 300 gramów mniej w porównaniu z poprzednimi modułami napędowymi. To naprawdę jeden z najlżejszych dostępnych na rynku modułów napędowych, który charakteryzuje się najlepszym w klasie stosunkiem generowanej mocy do masy.

Niewielkie rozmiary i duża moc

Nie daj się zwieść wielkością czy wyglądem. Ten opływowy, smukły i wąski moduł napędowy generuje dość mocy, by pomóc Ci osiągnąć szczyt podczas kolejnej epickiej przygody. Ponadto mniejsze rozmiary i zintegrowana konstrukcja modułu napędowego przekładają się na większy prześwit, co pomaga podczas pokonywania technicznych odcinków.

 

Cichsza praca

Pomimo generowanej mocy EP8 pracuje bardzo cicho, nie zakłócając odgłosów przyrody otaczającej szlaki.

 

Zadbamy o Twój rower

Od czasu do czasu rower wymaga niewielkich regulacji. Po wielu emocjonujących kilometrach na rowerze wyposażonym w system EP8 konieczna będzie wymiana zużytych części. Zarówno jeżdżąc po lokalnych szlakach, jak i odkrywając nowe tereny w Europie, na pewno znajdziesz centrum serwisowe lub partnera Shimano, który zadba o Twój rower.

 

Brak problemów z przegrzewaniem się

Dzięki zastosowaniu magnezu dobrze odprowadzającego ciepło i zaprojektowanej od nowa obudowie silnika, EP8 nie przegrzewa się na podjazdach i może dłużej generować maksymalny moment obrotowy. Odprowadzanie ciepła dodatkowo poprawia większa formowana powierzchnia.

 

Większa pojemność akumulatora

Z dumą możemy powiedzieć, że nasze akumulatory słyną z wydajności pozwalającej pokonywać więcej kilometrów na szlakach. Rozszerzyliśmy asortyment akumulatorów o modele wewnętrzne i zewnętrzne o pojemności 630 Wh, dzięki którym pojedziesz jeszcze dalej. Po 1000 pełnych cyklach ładowania akumulatory zasilające układ EP8 zachowują 60% maks. pojemności, a Ty możesz bez przerwy odkrywać kolejne szlaki. W zależności od częstotliwości i intensywności jazdy możliwe jest nawet, że wytrzymają dłużej niż rower. Dzięki temu możesz całymi dniami pokonywać swoje ulubione odcinki singletracków, koncentrując się na następnym zakręcie, a nie na wskaźniku naładowania akumulatora.