Technologią LINKGLIDE

O ile bardziej wytrzymały jest układ napędowy z technologią LINKGLIDE?

Dane z testów pokazują, że napęd LINKGLIDE jest trzykrotnie bardziej wytrzymały niż HYPERGLIDE dla zębatek 11T, 13T i 15T

Czy układ napędowy LINKGLIDE zwiększy trwałość użytkową mojego łańcucha?

Trwałość użytkowa łańcuchów rowerowych zależy od wielu czynników. Jeśli jednak regularnie zmieniasz przełożenia, układ napędowy LINKGLIDE zwiększy trwałość użytkową łańcucha, a także ograniczy uszkodzenia spowodowane zmianą przełożeń na niższe. Jednak zużycie spowodowane ciągłą jazdą na tym samym przełożeniu jest porównywalne z układem napędowym HYPERGLIDE.

Które łańcuchy są kompatybilne z napędem LINKGLIDE?

Nowy łańcuch CN-LG500 oraz wszystkie dotychczasowe 11-rzędowe łańcuchy HYPERGLIDE: CN-E8000-11, CN-HG901-11, HG701-11 i HG601-11.

Jak zmodernizować układ napędowy w moim obecnym rowerze do napędu SHIMANO DEORE XT lub SHIMANO DEORE z technologią LINKGLIDE?

Komponenty DEORE XT i DEORE z technologią LINKGLIDE są niekompatybilne z innymi napędami SHIMANO. Konieczna jest więc modernizacja całego układu napędowego LINKGLIDE: kasety, przerzutki tylnej, dźwigni przerzutki i (opcjonalnie) łańcucha. Każdy komponent jest oznaczony logo LINKGLIDE. Jeśli potrzebujesz pomocy, zwróć się do najbliższego sprzedawcy Shimano lub punktu Shimano Service Center.